بخش معدن از ظرفیتهای مهم کشور است، به بازار نفت نمی شود اعتماد کرد، باید به فکر جایگزین باشیم که بهترین جایگزین بخش معدن است. مقام معظم رهبری مد ظله العالی
مجتمع سنگان
برطرف شدن مشکل کارگران بیکار شده معدن ققنوس


به گزارش روابط عمومی مجتمع سنگ آهن سنگان، میثم کرمانی سرپرست معاونت فنی و بهره برداری مجتمع به اطلاع رساند با توجه به نامگذاری امسال مزین به تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها و دغدغه اشتغال این عزیزان در ارکان ملی و منطقه ای و پیگیری های مستمر مجتمع سنگ آهن سنگان جهت حل مشکل، با مکاتبه اخیر معاونت محترم معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز اداره کل صمت استان خراسان رضوی در تاریخ 1400/12/5، مبنی بر صدور اجازه برداشت به نام ایمیدرو از محدوده 238 هکتاری موسوم به سد باطله فولاد سنگان، به زودی از مورخه 1400/12/12 پرسنل بیکار شده، طی یک فرآیند هماهنگ شده با فرمانداری محترم شهرستان خواف جهت دریافت مدارک وتشکیل پرونده وتعیین گروههای شغلی بمنظور معرفی به پیمانکاران مربوطه و اشتغال فوری به مجتمع معادن سنگ آهن سنگان فراخوانده خواهند شد.
لازم به ذکر است مقرر گردیده است با قید فوریت جهت حل اشتغال عزیزان، از ظرفیت 10 درصدی موجود در قرارداد دو پیمانکار الف و ب این مجتمع، در قالب کارهای جدید استفاده شود و پیمانکاران و پرسنل بیکار شده در معدن ققنوس ذیل دو پیمانکار این مجتمع مشغول به فعالیت شوند. وی خاطر نشان کرد با توجه به هماهنگی های انجام شده به نظر می رسد تا پیش از آغاز سال جاری، محدوده پلاسری 238 هکتاری فعال و این عزیزان به پیمانکارن مربوطه معرفی و مشغول به کار گردند.
کرمانی افزود کلیه دستگاههای نظارتی استان ، مدیر محترم عالی ایمیدرو و معاونین محترم ایشان نیز طی مکاتبات مختلف موکدا تاکید به حل فوری این مشکل داشته و مدیر محترم مجتمع نیز در این راستا در اسرع وقت اقدام به ایجاد کارگروه ویژه ای نمود و این کارگروه با صرف نفر ساعتها کار کارشناسی، جمع بندی های لازم را به انجام رساند و نهایتا منتج به ابلاغ 10 درصد افزایش از محل قرارداد دو پیمانکار مجتمع با هماهنگی و همکاری های مشاور محترم مجتمع گردید. در این خصوص اخبار تکمیلی در روزهای آتی اطلاع رسانی خواهد شد.

about us

1400/12/12