24/06/1398
متن خبر

انتقال آب دریای عمان به سنگان - راه آهن خواف به بافق – فرودگاه منطقه سنگان

 

انتقال آب دریای عمان به سنگان _ راه آهن خواف به بافق _ فرودگاه منطقه  سنگان

 

به گزارش روابط عمومی مجتمع، جلسه بررسی نحوه مشارکت شرکت های صنایع معدنی در طرح انتقال آب از چابهار به شرق کشور با حضور استاندار خراسان رضوی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیریت مجتمع سنگ آهن سنگان در محل استانداری برگزار شد.

در جلسه بررسی نحوه مشارکت شرکت های صنایع معدنی در طرح انتقال آب از چابهار به شرق کشور که با حضور علی‌رضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی، خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، عبدالرضا سپهری سرپرست فرمانداری خواف، علی همتی مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان و فرمانداران رشتخوار وتربت حیدریه و گناباد و همچنین جمعی از مدیران عامل شرکت های صنایع فولادی برگزار شد، تفاهم نامه ای به امضا رسید.

استاندار خراسان رضوی در این جلسه گفت: اولین نیاز آبی استان بخش فولاد و صنعت است و هدف ما از برگزاری این جلسه، جلب مشارکت مجموعه های فعال در حوزه صنایع معدنی در طرح انتقال آب و رفع نیاز آبی است.

علی رضا رزم حسینی افزود: در صورت انتقال آب از چابهار به سنگان خواف، زمینه توسعه فعالیت شرکت های صنایع معدنی در این منطقه فراهم خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در این جلسه با بیان اینکه ایمیدرو برای سرمایه گذاری در زمینه انتقال آب آمادگی دارد، گفت: شیوه سرمایه گذاری شرکت های فولادی در پروژه انتقال آب دریای عمان باید در قالب تفاهم نامه همکاری مشخص شود.

خداداد غریب پور با بیان اینکه انتقال کنسانتره و گندله تولیدی در منطقه سنگان خواف نیازمند ایجاد شبکه ریلی است، گفت: تفاهم نامه ساخت راه آهن سنگان به بافق به طول 800 کیلومتر به امضا رسیده است و طبق برنامه ریزی ها، شهریورماه امسال قرارداد آن منعقد خواهد شد. 

وی تصریح کرد: شرکت های صنعتی و معدنی برای ساخت فرودگاه در منطقه سنگان خواف آمادگی دارند و در صورت موافقت مدیران استانی می توان شیوه مشارکت اجرای این پروژه را در قالب یک تفاهم نامه تعیین کرد.

در این جلسه مقرر شد، مجموعه شرکت های صنایع معدنی منطقه سنگان با محوریت ایمیدرو در شرکت سرمایه گذاری انتقال آب چابهار به مشهد (شرکت تابش) مشارکت کنند. البته میزان و نحوه مشارکت هر مجموعه با محوریت ایمیدرو تعیین خواهد شد.

همچنین طی یک ماه آینده تفاهم نامه نحوه مشارکت شرکت های فولادی با هماهنگی ایمیدرو و با حضور مسئولین ملی و محلی در استانداری خراسان رضوی منعقد خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نوشته شده توسط : روابط عمومی
تاریخ انتشار : دوشنبه 20 خرداد 1398
تعداد بازدید : 142

بازگشت
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت راهبر