25/04/1398
متن خبر

اولين جلسه شوراي اداري و كارگروه اقتصاد مقاومتي شهرستان رشتخوار در سال 1398با حضور جناب آقاي دكتر هم

 

به گزارش روابط عمومي مجتمع ، اولين جلسه شوراي اداري و كارگروه اقتصاد مقاومتي شهرستان رشتخوار در سال 1398، با حضور مديریت مجتمع معادن سنگ آهن سنگان به عنوان معين اقتصادي منطقه 11 استان خراسان رضوي و همراهی جناب آقاي دكتر سعدلو عضو هيئت اجرايي این مجتمع در تاريخ 21 فروردين ماه با محوريت رفع موانع پيش روي سرمايه گذاري در شهرستان برگزار گردید.

در ابتداي جلسه فرماندار رشتخوار به بيان ظرفيت هاي شهرستان و معرفي قابليت هاي سرمايه گذاري در منطقه اشاره نمود. ايشان نگاه ويژه به بخش سرمايه گذاري مردم محور را اولويت تيم اقتصادي شهرستان دانست و كليه دستگاه هاي اجرايي را به همكاري مستمر با تيم معين اقتصادي دعوت نمود. نماينده عالي دولت در شهرستان رشتخوار بزرگترين دغدغه شهرستان را مديريت در كشاورزي دانست كه با تشكر از تلاش هاي دكتر بروخيان به عنوان مدير اقتصاد مقاومتي و نماينده ويژه مديریت محترم مجتمع به عنوان معين اقتصادي و اهتمام ويژه ايشان به بحث كشاورزي و دامپروري و برنامه ريزي آن تقدير نمودند.

سپس دكتر بروخيان مدير اقتصاد مقاومتي شهرستان و نماينده مديریت محترم مجتمع و معين اقتصادي به تشريح وظايف معين اقتصادي و گزارش كليات كارهاي انجام شده پرداخت. بروخیان افزود وظيفه اصلي معين اقتصادي و اقتصاد مقاومتي تسهيل گري در راستاي همكاري مثلث توسعه، شامل نماينده محترم مجلس و قوه قضائيه، تيم اجرايي شهرستان و ائمه جمعه و مردم در راستاي حل مشكلات مردم و كمك به تقويت معيشت و اقتصاد خانوار دانستند. بروخيان در ادامه ضمن تقدير و تشكر از تلاش هاي دلسوزانه فرماندار محترم، از حمايت ها و تلاش هاي معاون فني و بهره برداري و جانشين مدیریت مجتمع جناب آقاي مهندس اسماعيل زاده به عنوان حمايت كننده تيم معين اقتصادي شهرستان تقدير نمودند و عنوان داشتند اگر موفقيتي در شهرستان حاصل شده  و برنامه ريزي ها بي اشكال بوده است حاصل حمايت هاي بي دريغ تيم مديريتي مجتمع سنگ آهن سنگان مي باشد.

در ادامه دكتر همتي مديریت مجتمع و معين اقتصادي شهرستان رشتخوار با ابراز خرسندي از حضور در شهرستان رشتخوار، ضمن تبريك اعياد شعبانبه و تشكر از حسن تدبير استاندار محترم در تعيين معين اقتصادي، همچنين تشكر از فرماندار فهيم شهرستان، معين اقتصادي را همراه فكر و برنامه ريزي اقتصادي شهرستان دانسته و عنوان داشتند وظيفه معين اقتصادي تزريق فكر و انديشه مبتني بر برنامه اقتصادي مي باشد.

دكتر همتي بيان داشتند مجتمع سنگ آهن سنگان بنا به وظيفه اجتماعي خود را معين اقتصادي شهرستان هاي خواف و رشتخوار دانستند و فرمودند مجتمع سنگ آهن سنگان همواره حامي مردم فهيم و شريف هر دو شهرستان خواهد بود و در كمك فكري در امور اقتصادي آن ها كوتاهي نخواهد كرد. در ادامه ايشان از تلاش هاي خستگي ناپذير نماينده محترم شهرستان جناب آقاي دكتر نگهبان تقدير نمودند.

ايشان ضمن استماع سخن سرمايه گذاران منطقه بيان داشتند يك سرمايه گذار براي اجراي يك طرح و پروژه سرمايه گذاري باید حداقل به ميزان 60 درصد آورده مالي نقدي داشته باشد تا طرحي از لحاظ فني و اقتصادي توجيه داشته باشد و بتواند به مرحله اول اجرايي برساند.

دکتر همتی پيشنهاد دادند جهت تسريع در امور و پيگيري و تسهيل گري سرمايه گذاران هر چه سريعتر كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد در شهرستان با دبيري اداره صمت تشكيل گردد. ايشان كشاورزي ، گردشگري و صنعت را نوك پيكان درخشان سازي اقتصاد دانستند.

دکتر همتی در ادامه افزود: ما به عنوان معين اقتصادي اين شهرستان يار و ياور مردم و سرمايه گذاران اين منطقه خواهيم بود و از پروژه هاي اين شهرستان مستمر بازديد خواهيم نمود.

مدیریت مجتمع سنگان در پایان عنوان داشتند: ما از ظرفيت خدادادي معادن سنگان در راستاي رفع مشكلات فولادي و ساير مشكلات شهرستان خواف و رشتخوار استفاده خواهيم نمود.

تصاویر بیشتر


نوشته شده توسط : روابط عمومی
تاریخ انتشار : دوشنبه 26 فروردين 1398
تعداد بازدید : 178

بازگشت
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت راهبر